TURNIEJ SZACHOWY z okazji Dnia Niepodległości
o Puchar Dyrektora Elektrowni Bełchatów

W dniu 26 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatów, Towarzystwo Sportu i Rekreacji "JUPITER" przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „JEDYNKA” zorganizował Turniej Szachowy z okazji Dnia Niepodległości o Puchar Dyrektora Elektrowni Bełchatów. Zawody przeprowadzono w formule szachów aktywnych systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w dwóch grupach: do lat 9 oraz OPEN. Na liście startowej znalazło się 59 zawodniczek i zawodników, w tym 26 w grupie do lat 9. Oprócz miejscowych szachistów w turnieju wzięli udział pasjonaci królewskiej gry z Pabianic, Opoczna, Częstochowy oraz pobliskich miejscowości.
Rywalizacja toczyła się na bardzo wysokim poziomie sportowym jednocześnie
w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze czyli podobnie jak w poprzednich turniejach organizowanych przez Sekcję Szachową TSiR „JUPITER”.
Grupę OPEN wygrał Kasprzyk Łukasz, drugie miejsce to Stępiński Piotr a trzecie miejsce Turowski Maciej. W grupie OPEN wydzielono kategorię do lat 13, którą zwyciężył Gawlik Oliwier, drugi był Haładaj Adam a trzeci Skrzypiec Franciszek.
W grupie do lat 9 zwyciężył Skrzypiec Paweł, drugie miejsce zajął Banasiak Piotr a trzecie Tempich Wiktoria.
Najlepszą szachistką turnieju została Bukała Weronika.
Najlepsi szachiści w poszczególnych grupach i kategoriach otrzymali puchary dyplomy a oraz nagrody rzeczowe.

Data publikacji: 2022-12-01  12:30